Freestyle Double || Kari & Skvira

Home

Český freestylový pohár v Jihlavě

CITY PARK JIHLAVA hostil Český pohár ve freestyle fotbalu, aneb triky s fotbalovým míčem od hlavy až k patě a vystoupení několikanásobného mistra světa v MTB-trialu Petra Krause.
Sobota 15. srpna

Už od pátečních podvečerních hodin se Jihlava připravovala na něco neobvyklého. Na rozích ulic nebo na parkovištích se objevovaly partičky kluků, kteří si kopali s fotbalovým míčem. Snad jen netušícím kolemjdoucím mohlo přijít divné, že se balon už několik minut nedotkl země. V sobotu dopoledne se všichni přesunuli na jedno místo do CITY PARKU JIHLAVA. Freestyleři užívající si převážně ještě letní prázdniny a volno od školy začali trénovat a ukazovat své umění s míčem.

Dopoledne se do obchodního centra City Park sjela celá freestyle fotbalová špička, borci z České republiky, Slovenska a Polska a o nejtěžší triky v tomto mladém sportovním odvětví tak nemusela být nouze. Do kvalifikace se přihlásilo třicet účastníků, doufajíce, že se dostanou do hlavního závodu, kam mohlo postoupit jenom nejlepších šestnáct. V hlavní soutěži se pak bojovalo systémem jeden na jednoho, kdy ve tříminutových bojích měli střídavě každý půl minuty na to, aby ukázali to nejlepší ze svého freestylového repertoáru. Postoupit mohl vždy jen jeden. Za podpory ostatních účastníků, někdy i rodičů a početného publika se borci vyhecovali k neuvěřitelným výkonům, trikům - střídavě na nohou, hlavě, vleže nebo dokonce na rukou.

Do City Parku se také podařilo zajistit elitní doprovodný program. Atmosféru finálových bojů doplňovala doproprovodná vystoupení, a to street dancové seskupení tančící na rytmy R’n’B a Hip Hopu.

Asi největším lákadlem doprovodného programu byla bike trialová show Petra Krause, který se na svém kole nebál přeskočit osm ležících lidí nebo vyskočit a seskočit s otočkou z metr vysoké překážky. Petrovi se atmosféra líbila natolik, že si několikrát nechal zvýšit a zvětšit počet „živých“ překážek z publika, až si někteří z přihlížející raději údivem zakrývali oči. Petr Kraus je několikanásobným mistrem světa v MTB-trialu a jezdcem stáje Red Bull. Pro publikum byly připraveny také soutěže o věcné ceny, jak jinak, než s fotbalovým míčem.

Do semifinále závodu se dostali čtyři nejlepší freestyleři, kteří museli předvést nevídané triky a skrýt vyčerpání z celého závodu, aby mohli uspět. Vítězem Českého poháru ve freestyle fotbalu se stal Vašek Klouda, který mimo jiné letos v létě posedmé obhájil mistrovský titul s footbagovým balonkem. Do finále s ním se dostal a celkově druhé místo tak vybojoval Metod Čiernik ze Slovenska, na třetím místě se umístil Jan Krepl, účastník loňského světového finále Red Bull Street Style a jako čtvrtý skončil jihlavský lokál Marek Musílek. Nejlepší tři si odnesli ceny od Representu a Adidas Manie, vítěz navíc dostal postupovou divokou kartu na freestyle fotbalový event Red Bull Street Style, který se bude konat příští rok v Bratislavě.

Gymnastika spojená s fotbalem ve freestylovém duchu má tak svoje vítěze a my můžeme čekat, jaké nové triky a tváře přinese příští ročník Českého poháru. Po úspěšném prvním ročníku se již těšíme na bohatý program a skvělé umění s míčem všech účastníků Českého poháru ve freestyle fotbale v CITY PARKU příští rok. Všem účastníkům tímto ještě jednou děkujeme za účast a těšíme se za rok zase v Jihlavě.

Kryštof Kostroun

Více info na: www.citypark.cz a www.freestylefotbal.cz
Žádné komentáře